صفحه اصلی / اخبار / درگذشت استاد ناصر امامی

درگذشت استاد ناصر امامی

استاد ناصر امامی که برای درمان دیسک کمر در بیمارستان بستری بود، شامگاه شنبه 18 خرداد 98 پس از جراحی به هوش نیامده و چشم از جهان فرو بست.

استاد ناصر امامی، متولد ٣١ فروردین ١٣١٧ در شیراز بود؛ وی در خانواده‌ای روحانی به دنیا آمده و دارای شخصیتی لطیف با ذوق ادبی است.

 استاد امامی به عنوان شاعر، نویسنده و روزنامه نگار فارسی توانست جایگاه ویژه ای در بین اهالی فرهنگ، ادب و هنر فارس از آن خود کند.

استاد امامی مدیر امور فرهنگی مجتمع آموزشی فرهنگی احسان شیراز بود وی از زمان تاسیس این مجتمع  خدمات زیادی در زمینه فرهنگ و هنر انجام  دادند .

تازه‌ترین اثر این شاعر شیرازی با عنوان مجموعه شعر «باران خاطرات؛ زیر چتر ۷۵ سالگی» در برگیرنده گفتگوهای شاعرانه و مناظره منظوم با ٥٤ شاعر بلندآوازه کشور است که در اصطلاح ادبی «اخوانیات» نامیده می‌شود و از دیگر کتب منتشر شده او می‌توان به صدای پای مهتاب، یک دریا مروارید، به سوی فردایی بهتر، یکسال شور و عشق و دانایی، مرواریدهای غلطان که با خط بریل جهت نابینایان منتشر شد، اشاره کرد.

در پیشینه استاد ناصر امامی، مسئول امور فرهنگی مجتمع آمزشی فرهنگی احسان شیراز ، دبیر انجمن ادبی صائب، مؤسس کانون ادب و هنر پارس، مدیر روابط عمومی شهرداری شیراز، مشاور امور اجتماعی استانداری، فارس، معاونت فرهنگی بنیاد قلب فارس و عضو هیئت رئیسه کانون دانش فارس قرار دارد.
    

پاسخبازارسال