صفحه اصلی / اخبار / بزرگداشت حافظ در تالار احسان شیراز

بزرگداشت حافظ در تالار احسان شیراز

 

بزرگداشت حافظ در تالار مجتمع آموزشی فرهنگی احسان

روز دوشنبه 23 مهر ماه 1397 مجتمع آموزشی فرهنگی احسان میزبان مردم ادب دوست در بزرگداشت حافظ شیرازی بود که با استقبال با شکوه وکم نظیر مردم فهیم شیراز برگزار شد .

این مراسم با آیاتی از قران کریم و سرود ملی آغاز گردید ، سپس دکتر امین الله فاضل مدیر مجتمع احسان ضمن خیر مقدم به حضار و میهمانان از برگزار کنندگان این بزرگداشت تقدیر و تشکر کردند .سپس دکتر علیرضا طالبان مدیر آموزشی پژوهشی مجتمع آموزشی فرهنگی احسان به بیان اشعار حافظ و سخنرانی با موضوع اندیشه حافظ پرداختند . دکتر طالبان با اشاره به این که حافظ به مفاهیم گسترده اخلاقی ، مذهبی ، حکمی و عرفانی پرداخته است ، عصر حاضر را شبیه به عصر حافظ دانستند. و اشعاری زیبا از دیوان حافظ را قرائت کردند .

پس از آن اشعاری از حافظ توسط یکی از دانش آموزان مجتمع احسان خوانده شد .سپس استاد ناصر امامی مشاور فرهنگی مجتمع احسان شعری زیبا با تضمینی از شعر حافظ قرائت کردند.

دکتر مجید اسکندری دیگر سخنران این همایش بود که با موضوع شیخانه های حافظ ، سخنان و اشعار زیبایی بیان فرمودند . ایشان فرمودند : رسالت حافظ طرد کردن نیست و به همین خاطر محبوب جهانیان است .

اجرای گروه سرود موسسه گل واژه از دیگر برنامه های این بزرگ داشت بود .پس از آن اجرای گروه موسیقی سنتی با اشعار حافظ زینت بخش مجلس بزرگ داشت شد .

در پایان لوح تقدیر و جوایزی به عوامل اجرایی این بزرگ داشت اهدا گردید .

این بزرگ داشت به همت و تلاش دکتر علیرضا طالبان مدیر پژوهشی مجتمع احسان ، جناب استاد ناصر امامی مشاور فرهنگی مجتمع احسان و سرکار خانم دکتر قریشی در تالار احسان شیراز برگزار گردید.